Ponowna wizyta przedstawiciela Ambasady USA w naszej szkole

Na zaproszenie nauczycieli j. angielskiego w ZSP w Przedborzu p. Ewy Smolarek i p. Roberta Pisarczyka, w piątek 23 marca w naszym liceum ponownie gościła Molly Bankaim, ekspert do spraw edukacji w Stanach Zjednoczonych. Tym razem mieliśmy okazję dowiedzieć się jak funkcjonuje system edukacji na poziomie szkół podstawowych i średnich. Ponieważ wakacje zbliżają się już dużymi krokami nasz gość mówił również o tym, kiedy uczniowie w szkołach w USA mają przerwy w nauce i jak różni się to od polskiego roku szkolnego.
Na zakończenie spotkania uczniowie zadawali pytania naszemu gościowi, a tych nie było końca… I tak jak ostatnio nasz gość wyraził podziw dla bardzo wysokiego poziomu językowego naszych uczniów oraz reprezentantów przedborskiego gimnazjum.