100 LAT NIEPODLEGŁEJ

Z okazji 100 – lecia odzyskania przez Polskę niepodległości uczniowie i nauczyciele naszej szkoły uczestniczyli w miejsko – gminnych obchodach. Wzięli udział we mszy św. i przemarszu pod pomniki: Partyzantów Ziemi Przedborskiej, Tadeusza Kościuszki, marszałka Józefa Piłsudskiego i ofiar Smoleńska. Po złożeniu przez delegacje kwiatów uczestnicy przemarszu, udali się do sali widowiskowej Miejskiego Domu Kultury. Podczas uroczystości pani dyrektor Renata Kozieł wręczyła nagrody uczestnikom konkursu plastycznego „100 lat Niepodległej”. Następnie młodzież wystąpiła w przedstawieniu okolicznościowym pt. „Pisk Orła Białego”. Scenki z wiejskiej chałupy z początku XX wieku, przeplecione piosenkami i tańcem pozwoliły widzom poczuć atmosferę tamtych lat. Dziękujemy uczniom naszej szkoły oraz uczennicom szkoły podstawowej: Alicji Kozieł i Ani Łyszczarek.