Oferta kształcenia na rok szkolny 2021/2022

DRODZY ABSOLWENCI KLAS ÓSMYCH!

Jaką szkołę wybrać, by jak najlepiej przygotować się do dalszej nauki? Różne szkoły ponadpodstawowe nęcą Was różnymi atutami. Jak w tym gąszczu informacji znaleźć tę najlepszą dla siebie?

 

DLACZEGO DO ZSP W PRZEDBORZU?

Bo to nie tylko budynek, do którego trzeba przyjść rano z odrobionymi lekcjami i głową pełną wiedzy.

Bo jest to miejsce, gdzie można coś zorganizować, dobrze się bawić i miło spędzić czas.

Bo można się tu nawzajem poznać i zintegrować.

Bo w naszej szkole panuje atmosfera przyjaźni, szacunku i bezpieczeństwa.

Bo spotkasz tu wyjątkowych, młodych ludzi o licznych zainteresowaniach i pasjach.

Bo uczymy się wrażliwości na drugiego człowieka.

Bo nauczyciele są otwarci na nasze propozycje i wspierają nas w działaniach.

Bo jest to szkoła Twoich dziadków, rodziców, rodzeństwa.

Bo zdobędziesz swoje „Mount Everest” – świadectwo maturalne.

Bo jeśli nie chcesz dojeżdżać, możesz zamieszkać w bursie.

W naszej szkole ponad 70 lat tradycji łączymy z nowoczesnością!

 

ZAPRASZAMY! CZEKAMY NA CIEBIE!

Społeczność ZSP w Przedborzu

 

LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE DLA ABSOLWENTÓW KLAS ÓSMYCH

 

KLASA HUMANISTYCZNO – JĘZYKOWA

Jeżeli chcesz realizować pasje humanistyczne wybierz klasę humanistyczno – językową. Ukończenie tej klasy pozwoli Ci na bardzo dobre przygotowanie się do studiów wyższych na kierunkach humanistycznych (filologia polska, prawo, socjologia, dziennikarstwo, psychologia, pedagogika i komunikacja  społeczna itp.). Uczniowie tej klasy rozwijają swoje zainteresowania polonistyczne, literackie i dziennikarskie.

 

Przedmioty z rozszerzonym programem nauczania:

– język polski,

– język angielski,

– WOS.

Przedmioty uwzględnione w procesie rekrutacji:

– język polski, matematyka, język angielski, WOS.

 

KLASA BIOLOGICZNO – CHEMICZNA

Wiedza zdobyta w tej klasie ułatwi Wam wstęp i kontynuowanie studiów na kierunkach: ochrona i kształtowanie środowiska naturalnego, inżynieria środowiska, biotechnologia, farmacja, medycyna, technologia żywności, weterynaria, biologia i dziedziny pokrewne, chemia na uczelniach, uniwersytetach, politechnikach i akademiach pedagogicznych.

 

Przedmioty z rozszerzonym programem nauczania:

– biologia,

– chemia,

– geografia.

Przedmioty uwzględnione w procesie rekrutacji:

– biologia, matematyka, język polski, chemia.

 

KLASA REHABILITACYJNO-SPORTOWA

Klasa wzbogacona o rehabilitację medyczną, zajęcia z zakresu ratownictwa medycznego, fizjoterapii, promowania zdrowego stylu życia. Możliwość uczestnictwa w warsztatach z zakresu piłki nożnej, technik masażu i innych innowacyjnych form rehabilitacji oraz ukończenia kursu z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej.

Klasa atrakcyjna dla przyszłych studentów fizjoterapii, kosmetologii, biotechnologii, turystyki, wychowania fizycznego, ratowników medycznych. Możliwość kontynuowania nauki na trenera piłki nożnej, trenera personalnego czy terapeuty zajęciowego.

 

Przedmioty z rozszerzonym programem nauczania:

– biologia,

– język angielski,

– geografia.

Przedmioty uwzględnione w procesie rekrutacji:

– biologia, matematyka, język polski, język angielski.

 

KLASA MATEMATYCZNO-JĘZYKOWA

Klasa matematyczno-językowa stworzona została z myślą o uczniu zainteresowanym rozszerzonymi zagadnieniami związanymi z matematyką i językami obcymi. Absolwenci tej klasy mają możliwość studiowania na kierunkach wszystkich uczelni technicznych.

 

Przedmioty z rozszerzonym programem nauczania:

– matematyka,

– język angielski,

– geografia.

Przedmioty uwzględnione w procesie rekrutacji:

– język angielski, matematyka, język polski, geografia.

 

TECHNIKUM EKONOMICZNE 5-LETNIE dla absolwentów szkoły podstawowej

 

BEZPŁATNE SZKOŁY DLA DOROSŁYCH