Dzień Języków Obcych w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Przedborzu

Niedawno obchodziliśmy Dzień Języków Obcych w naszej szkole. Nasi uczniowie przygotowali prezentacje dotyczące kultury i zwyczajów kilkunastu państw z różnych kontynentów. Mieliśmy okazje dowiedzieć się interesujących faktów na temat wybranych krajów, ich historii, tradycji oraz posłuchać kilku zwrotów w tych językach. Stoiska z pamiątkami przywiezionymi z tych państw zadziwiały różnorodnością i starannością przygotowania. Uczniowie opowiadali o swoich doświadczeniach z podróży. Dodatkową atrakcją były specjały kulinarne. Wszystkie potrawy były przepyszne, ale ostra potrawa meksykańska przygotowana przez Pawła Kwiatkowskiego i Michała Nowickiego cieszyła się największą popularnością. Może rzeczywiście najlepszymi kucharzami świata są mężczyźni…….????
Uroczystość przygotowali nasi nauczyciele języków obcych.