Europejski Dzień Języków Obcych

Europejski Dzień Języków obchodzony jest 26 września. Jednym z najważniejszych przesłań Europejskiego Dnia Języków  jest rozwijanie umiejętności językowych.
W naszej szkole dzisiaj obchodziliśmy ten wyjątkowy dzień. Głównym celem zorganizowania Europejskiego Dnia Języków jest podkreślenie znajomości języków obcych i potrzeby posługiwania się nimi we współczesnym świecie.
Z tej okazji uczniowie klas pierwszych przygotowani przez panie Ewę Smolarek, Iwonę Jeżewską i Martę Gaj oraz pana Roberta Pisarczyka przeczytali fragment „Małego Księcia” Antoine de Saint Exupery w trzech językach: polskim, niemieckim i angielskim. Zaprezentowano też inne utwory literatury brytyjskiej. Posłuchaliśmy piosenek w językach obcych w wykonaniu naszych uczennic. Uczniowie  odegrali zabawne scenki, w których pokazali, jak nieznajomość języków obcych może utrudnić komunikację w zwykłych sytuacjach życiowych.
Poprzez zorganizowanie Europejskiego Dnia Języków po raz kolejny mogliśmy się przekonać, że uczenie się języków obcych pomaga nam zrozumieć się nawzajem, poznać różnice kulturowe oraz przy okazji dobrze się bawić.