Finał konkursu fotograficznego

Dziś w naszej szkole odbył się finał konkursu fotograficznego pt. „Barwy jesieni”. Jury w składzie: przewodniczący – p. Damian Kuzdak – fotograf, laureat prestiżowych konkursów na fotografię przyrodniczą, takich jak: BBC Wildlife Camera – trap Photo of the Year, Glanzlichter nature photography competition, British Wildlife Photography Awards, p. Dorota Warzyńska – pracownik Przedborskiego Parku Krajobrazowego oraz p. dyr.  Liceum Ogólnokształcącego w Przedborzu – Renata Kozieł wyłonili laureatów konkursu. Pierwsze trzy miejsca zajęli uczniowie gimnazjum w Strzelcach Małych: I nagroda przypadła Jakubowi Pełce za zdjęcie „Staw o poranku”, II miejsce zajęła Natalia Kowalska za zdjęcie „W stronę słońca” i III miejsce Julia Chudy za zdjęcie „Donikąd”.
Jury przyznało również cztery wyróżnienia: dla uczennicy szkoły podstawowej w Dobromierzu – Magdaleny Ciszewskiej za dwa zdjęcia „Młodnik jesienią” i „Trzy siostry”, dla Natalii Kowalskiej za zdjęcie „Ziemia – niebo” oraz dla Martyny Juśkiewicz z gimnazjum w Przedborzu za zdjęcie „Pierwszy mróz”.
Nagrody dla osób wyróżnionych ufundował Przedborski Park Krajobrazowy.
Po wręczeniu nagród młodzież miała okazję obejrzeć prezentację artystycznych  zdjęć p. Kuzdaka oraz poznać tajniki fotografii przyrodniczej. Na temat ochrony przyrody i walorów przyrodniczych naszego regionu opowiadał p. Dariusz Sommerfeld z PPK.
Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy, a panom – Damianowi Kuzdakowi i Dariuszowi Sommerfeldowi serdecznie dziękujemy.
Poniżej do pobrania nagrodzone zdjęcia:

Zdjęcia.pdf