Interaktywny Turniej Matematyczny „Pieniądze to nie wszystko”

Marzec jest miesiącem matematyki, obfituje w kilka wydarzeń związanych z tą dziedziną nauki.
9 marca jest obchodzony Ogólnopolski Dzień Statystyki, 12 marca przypada Ogólnopolski Dzień Matematyki. Data tego święta wzięła się z popularnego „liczę do trzech”: 1 2 3. Natomiast 14 marca jest Dniem Liczby Pi.
Nasza szkoła w tym roku aktywnie włączyła się w ogólnopolską akcję  promowania i popularyzacji matematyki “Dzień Matematyki 2017”.   
23.03.2017r. reprezentanci klas drugich i trzecich wzięli udział w Szkolnym Interaktywnym Turnieju Matematycznym „Pieniądze to nie wszystko”. Do zawodów przystąpiły trzy 4 osobowe drużyny.
Turniej składał się z 24 pytań z zakresu matematyki i nauk pokrewnych. Do każdego pytania dołączona była prawidłowa odpowiedź oraz pełniący rolę edukacyjną, krótki opis „Na temat” związany z tym pytaniem. Pierwsze miejsce zajęli przedstawiciele klasy trzeciej B w składzie: Oleksak Aleksandra, Jakubczyk Marcin, Ryszka Michał i Urbański Michał.
Wszystkim uczestnikom a w szczególności zwycięzcom gratulujemy.