Już po raz kolejny przedborskie liceum odwiedzili anglojęzyczni wolontariusze

Naszymi gośćmi w tym roku są Lareeb i Ivane. Lareeb jest studentką chemii na Universytecie w Calgary (Canada), a Ivane przyszłym psychologiem, który zdobywa wiedzę na Uniwersytecie w Tbilisi (Georgia).
Prowadzą prelekcje w języku angielskim na temat kultury i tradycji w swoich krajach. To dla nas niepowtarzalna okazja, by dowiedzieć się wielu interesujących rzeczy na temat tych  odmiennych kulturowo regionów. Dodatkowych atutem jest fakt, że możemy komunikować się tyko w języku angielskim. Mamy w ten sposób możliwość sprawdzenia swoich umiejętności.
Spotkania cieszą się olbrzymim zainteresowaniem, nie tylko uczniów naszego liceum. Na warsztatach językowych gościmy uczniów ze wszystkich pobliskich gimnazjów.
Odwiedziliśmy też przedszkolaków w przedborskim przedszkolu. Nasi anglojęzyczni wolontariusze świetnie nawiązali kontakt z najmłodszymi słuchaczami. Dzieci zadawały pytania naszym gościom oraz wspólnie śpiewaliśmy piosenki po angielsku.