Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego.

,,Język naszym skarbem świętym nie igraszką obojętną’’
Tadeusz Boy – Żeleński

 Dzień Języka Ojczystego to coroczne święto, które wypada 21 lutego. W tym roku uczniowie naszej szkoły starali się udowodnić, jak dobrze znają polszczyznę. Podczas zadań konkursowych musieli wykazać się Oni znajomością fleksji, składni oraz przysłów. Mimo, iż niektórym z Nich język polski przysporzył trochę problemów, to jednak znaleźli się i tacy, którym polszczyzna jest naprawdę bliska. Mistrzem Języka Ojczystego okazał się Bartłomiej Szalacha, uczeń klasy 1AP. Drugie miejsce zajęła uczennica klasy 1AG – Ewelina Kluska, a trzecie Julia Zapart z klasy 1 AP.
Naszym Mistrzom gratulujemy i cieszymy się, że w dobie Internetu, emotikon oraz szeroko rozwiniętego języka młodzieżowego, polszczyzna jest nadal pielęgnowana.