Wiwat 3 Maj! Obchody Narodowego Święta.

3 Maja to święto narodowe ustanowione na pamiątkę uchwalenia Konstytucji 3 Maja, które miało miejsce w 1791 roku.
Uroczystości rozpoczęły się od przemarszu spod Ratusza Miejskiego do Kościoła Parafialnego gdzie o godzinie 12 została odprawiona uroczysta Msza Święta w intencji Ojczyzny. Następnie przy akompaniamencie orkiestry dętej przemaszerowano pod Pomnik Partyzantów Ziemi Przedborskiej, Pomnik Tadeusza Kościuszki i Marszałka Józefa Piłsudskiego. Pod Pomnikiem Tadeusza Kościuszki przedstawiciele władz samorządowych oraz instytucji publicznych, wśród których znaleźli się przedstawiciela naszej szkoły, złożyli wiązanki kwiatów.
Ostatnim ostatnim punktem programu była akademia okolicznościowa przygotowana przez nauczycieli i uczniów, wśród nich, przy akompaniamencie Mai Stępnik, swój autorski wiersz pt. „Ostatnie słowa” zaprezentował Kacper Gotartowski.