Wycieczka do Wrocławia z programu „Poznaj Polskę”

Pierwszego dnia dotarliśmy bezpiecznie do Wrocławia i udaliśmy się do wrocławskiego zoo. Byliśmy w Afrykarium i Oceanarium oraz innych ciekawych miejscach oglądając przeróżne gatunki zwierząt. Następnie pojechaliśmy obejrzeć Panoramę Racławicką. Przedstawia ona zwycięską bitwę Polaków z Rosjanami pod Racławicami w kwietniu 1794 roku. Po zakończeniu zwiedzania udaliśmy się do hostelu oraz na pyszny obiad. Po krótkim odpoczynku, wieczorem pojechaliśmy obejrzeć wrocławskie fontanny multimedialne.
Drugiego dnia, od wczesnego rana rozpoczęliśmy zwiedzanie Starego Miasta, towarzyszyły mu ciekawe opowieści przewodnika p. Marcina Szymańskiego. Zmęczeni wędrowaniem po zabytkowych ulicach Wrocławia udaliśmy się na obiad a po nim na wycieczkę do Centrum Edukacji Ekologicznej „Hydropolis” – centrum wiedzy o wodzie. Ośrodek łączy walory edukacyjne z nowoczesną formą wystawienniczą. Jest to jedyny tego typu obiekt w Polsce i jeden z nielicznych na świecie. Po pełnym dniu wrażeń wyruszyliśmy w drogę powrotną.