Bezpieczeństwo wypoczynku

Dziś w naszej szkole, uczniowie klas I i II mieli przyjemność gościć p. Monikę Pakułę – kuratora społecznego oraz aspiranta Andrzeja Wróbla. Spotkanie skupiło się na odpowiedzialności karnej nieletnich, zasadach bezpiecznego wypoczynku zimowego, bezpieczeństwie na drogach oraz przeciwdziałaniu hejtowi.
Pani kurator i pan aspirant przedstawili uczniom informacje dotyczące konsekwencji prawnych dla nieletnich przestępców, rozmawiali o wartościach społecznych i odpowiedzialności za własne czyny. Pan aspirant zwrócił również uwagę na zasady dotyczące bezpiecznego wypoczynku zimowego i zachowania zasad bezpieczeństwa na drogach, zwrócił uwagę na walkę z hejtem i przeciwdziałaniu temu zjawisku.
Dziękujemy pani Monice Pakule i aspirantowi Andrzejowi Wróblowi za wartościowy przekaz. Mamy nadzieję, że zdobyta wiedza przyczyni się do lepszego zrozumienia i przestrzegania zasad odpowiedzialności społecznej oraz bezpieczeństwa.